Formula 1 Hangi Kanalda?

Formula 1 Hangi KanaldaAraba yarışları denildiği zaman akla gelen ilk organizasyon her daim Formula 1 olmakta. En hızlı ve en pahalı araçların kıyasıya bir rekabet içerisine girdiği yarışları seyretmek ise mümkün. Bunun için Formula 1 hangi kanalda sorusu yanıt arıyor.

Formula 1 Hangi Kanalda – Kanal Belli Oldu

Dünyanın en çok izlenen yarış organizasyonlarından birisi olan Formula 1, Türkiye’de de son derece geniş bir kesim tarafından takip ediliyor. Bundan dolayı birçok önemli holding, bu organizasyonun yayın haklarını alabilmek için kıyasıya bir rekabet içine girdi. Geçen sene olduğu gibi bu sene de formula 1 yarışlarını Saran Holding’e ait olan S Sport televizyon kanalı yayınlayacak. Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Bu kanalın en dikkat çekici özelliği ise son derece kaliteli bir şekilde yayını gerçekleştirmesi. Bunun yanı sıra yayının ücretsiz olmadığını söylemek gerekiyor. S Sport platformu üzerinden, ancak belirtilmiş olan ücreti ödedikten sonra faydalanmanız mümkün oluyor. Ayrıca kanal çeşitliliğinin çok fazla olması Formula 1 hangi kanalda sorusunun yanıtlanmasını sağlıyor. Buna göre yayını şu kanallar üzerinden takip etmek mümkün;

Formul 1 Yayınlanan Kanallar

  • S Sport kanalına alternatif olarak Digitürk bünyesinde bulunan 85.kanal üzerinden canlı ve Türkçe olarak Formula 1 yarışlarını izleyebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra Tivibu kanalı da canlı bir biçimde yarışları aktarıyor. Bu platformun 74.kanalını tercih edebilirsiniz.
  • Bir diğer alternatif ise D Smart üzerinden yayın yapan 78.kanal.
  • Ayrıca Turkcell firmasının televizyonu da 77.kanal ile organizasyonu sorunsuz olarak yayınlamakta.

Adı geçen kanallarda hem Türkçe spiker hem de Türk yorumcular yer alıyor. Böylelikle herhangi bir sorun olmadan ve kendi dilinizde yayınları takip etmeniz çok basit olmakta. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yapılan bir anlaşma ile Twitter üzerinden bir takım gelişmeleri takip edebilmenin önün açıldı. Buna göre F1 twitter resmi hesabına giren kişiler, podyumdaki törenden sonra canlı yayın ile organizasyon sonrasını takip edebiliyorlar. Bu şekilde birçok önemli isim ile yapılmış olan mülakatları da seyredebiliyorsunuz. Tüm bu özelliklerden faydalanmak için bir twitter hesabı açmak ve F1 hesabını takip etmek gerekiyor.  Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.