Formula 1 2019 Twitter Canlı Program Yapmaya Başlayacak

formula 1 2019 twitterHer spor dalının sosyal medya ile olan ilişkisinin arttığı bir dönemde, benzer bir gelişmenin F1 için de yaşanacağını söylemek mümkün. Çünkü Formula 1 2019 Twitter Canlı Program Yapmaya Başlayacak. Bu durumun ayrıntıları da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Buna göre İspanya’daki yarıştan sonra yapılacak olan 9 yarış için F1’in resmi twitter hesabı olan @f1 üzerinden yarışların takibi mümkün olacak. Bu noktada yarışların çok önemli isimler tarafından sunulması bekleniyor. Bunlar içinde Will Buxton ile beraber eski F1 efsaneleri mikrofonun başına geçecek.

Yayının Ayrıntıları Belli Oldu

Canlı yayın ile F1 yarışlarını twitter üzerinden takip etmek artık çok daha kolay olacak. Buna göre canlı yayın programı da açıklandı. Buna göre podyumda yapılacak olan seremoniden sonra yayın start alacak. Bunun için ise Padok alanı kullanılacak. Will Buxton, mikrofonun başına geçecek ve konuğu ise Nico Rosberg olacak. Bilindiği üzere Nico Rosberg, 2016 yılında F1 şampiyonu olmuştu. Ayrıca birçok farklı ismin daha programda yer alacağı biliniyor. Daha önce yarışmış olan önemli isimler, takımların patronları ve takım mühendisleri de canlı yayında boy gösterecekler.

Twitter İle Gerekli Görüşmeler Yapıldı

Formula 1 2019 Twitter Canlı Program Yapmaya Başlayacak gelişmesinden sonra sosyal medya hesabı twitter ile gerekli görüşmeler yapıldı. Buna göre F1 onaylı hesabı üzerinden yapılacak olan yayında, ekstra olarak birçok farklı imkanlar da sunulacak. Bunlardan birisi resmi olarak verilen özet görüntülerin kullanılması. Ayrıca seyircilerin içeriğe dair görüş alışverişinde bulunması da mümkün olacak. Bunun yanı sıra pistin üstünden farklı açılardan çekilmiş olan görüntüler de paylaşılacak. Ayrıca reklamcılar için çok önemli bir tanışma fırsatı da sunulmakta. Formula 1 2019 kural değişiklikleri içerisinde araç özellikleri de yer almaktadır.

Formula 1 Twitter Hesabı Çok Aktif

F1’in twitter hesabını hali hazırda 3,5 milyondan fazla kişi takip etmekte. Ayrıca yarış günlerinde en az 13 milyon civarında F1 hasthagini kullanıyor. Tüm bu verilen, twitter üzerinden yapılacak olan yayının çok büyük bir ilgi göreceğinin en önemli kanıtlarından birisi. İlerleyen dönemde canlı yayının Youtube üzerinden de verilmesi gündemde. Formula 1 kuralları hakkında detaylı bilgiye de sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.