Formula 1 2019 Renault Projesi

Formula 1 2019 Renault ProjesiFormula 1 2019 Renault Projesi, birçok kişi tarafından merak ediliyor. Buna göre takım, kendisine bir hedef koymuş durumda. Buna göre ilk olarak müşterilerinin takımlarının ilerisinde olunmaya çalışılacak. Çünkü Renault tarafında verilen motorlar ile yarışan takımlar, genel olarak firmadan çok daha hızlı oluyor ve daha başarılı sonuçlar alıyor. Renault takımı ise bunun biraz gerisinde kalıyor. Bu yüzden Formula 1 farklı bir yapılanma içine gidecek olan takım, kendi ekiplerine daha fazla önem verecekler. Bu noktada birçok değişik gelişmenin yaşanması da beklenmekte.

Red Bull İle Yollar Ayrıldı

Her sene üzerine koyarak ilerleyen Fransızların ünlü takımı Renault, özellikle geçen yıl almış oldukları başarılı sonuçlar ile takımlar klasmanında 6.sıraya kadar yükseldiler. Bu sene Redbull ile devam eden firma, geçtiğimiz gün yaşanan bir gelişmeden sonra artık bu takım ile çalışmayacak. Redbull şirketi konu ile alakalı olarak bir açıklama yaptı ve Renault takımına teşekkür ederek, yollarına Honda ile devam edeceklerini söylediler. Bunun sonrasında Renault takımının yükü de bir nevi azalmış olacak. Formula 1 2019 Renault Projesi hakkında detaylara yazımızda ulaşabilirsiniz. Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Takım Patronu Açıklamalarda Bulundu

Firmanın patronu olan Cyril, takımın proje ve planları ile alakalı olarak şunları söyledi; önümüzdeki yıllardan itibaren çok daha iyi bir takım olmayı düşünüyoruz. Bunun için elbette rakiplerimizi yakından tanımamız lazım. Bu noktada karşılaştırma yapıyor. Özellikle Red Bull ile yapılan karşılaştırmalar, bize birçok değişik konu hakkında bilgi veriyor. Bu markayı ve ekibi çok iyi bildiğimiz için şasi konusunda bilgimiz çok. Gerçekten kaliteli bir şasi kullanıyorlar. Tam anlamı ile kusursuz ya da en iyi demek zor ama fakat iyi olduğunu biliyor.  Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Hakkında en az bilgi sahibi olduğumuz takım ise McLaren. Çünkü şasileri çok farklı. Değişik bir motor ve sistemleri var. Bunun yanı sıra pilotlarını da çok iyi bilmiyoruz. Ancak yakından takip ettiğimizi söyleyebilirim. Formula 1 2019 Renault Projesi kapsamında, bu sene çok iyi olup farkı kapatacağımızı söyleyemem. Ancak 2019 yılında Renault olarak rakiplerimizi gerçekten yakalayacağımızı düşünüyorum. Bunun için sürekli gelişme gösteriyoruz.