Formula 1 2019 Redbull Honda Motoruna Geçiyor

Formula 1 2019 RedbullFormula 1 de son yıllardaki en başarılı takımlardan birisi olan Redbull, almış olduğu karar ile birçok kesimi şaşırttı. Buna göre Formula 1 2019 Redbull Honda Motoruna Geçiyor. Daha önce Renault ile çalışan takım, 2007 yılında Fransız ekibi ile bir anlaşma yapmıştır. Bu anlaşma sonrasında Renault motoru ile birçok önemli başarı elde etmişti. 4 defa pilotlar 4 defa da takımlar şampiyonu olan iki ekip, uyumlu bir birlikteliğe imza atmıştır. Bunun yanı sıra Redbull ekibi toplamda almış olduğu 57 galibiyetin hepsini Renault motoru ile gerçekleştirmişti.

Formula 1 2019 Redbull Resmi Açıklama İle Duyuruldu

Kanada yarışından sonra motor analizi yapan ve bunu tamamlayan Redbull, bundan sonra Renault motorunu kullanmayacaklarını açıkladı. 12 yıl boyunca Renault ile çalışan takım, önümüzdeki 2 yıl boyunca Honda motoru ile yoluna devam etme kararı aldı. Bu konu hakkında Red Bull patronu Horner şunları ifade etti; 2019 ve 2020 yıllarındaki yarışlarda Honda ile çalışmaya karar verdik. Bunun için özel bir görüşme yaptık. Bizim amacımız sadece yarışları kazanmak değil, aynı zamanda şampiyonluğa ulaşmak. Bu noktada Honda’nın çok uygun bir firma olduğunu gördük. Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Honda, F1’e en sadık olan firmalardan birisi. Ayrıca bizim kardeş ekibimiz olan Toro Rosso’ya çok yakınlar. Kurulan ilişkiler de çok iyi. Bunun yanı sıra çok hırslılar. Bu da, bizim gibi şampiyon olmak isteyen takımlar için çok önemli bir özellik.

Bir Açıklama da Honda’dan Geldi

Formula 1 2019 Redbull Honda Motoruna Geçiyor haberinden sonra konu ile alakalı olarak Honda da bir açıklama yaptı. Honda’nın motor bölümünün şu anki başkanı olan Takahiro şunları ifade etti; Toro Rosso ile çok eski yıllardan beri iyi bir ilişkiye sahibiz. Bunun yanı sıra varlığımızın çok daha güçlü olmasını istiyoruz. Bu yüzden Redbull ile çalışmanın isabetli olacağını düşündük. İki ekip ile beraber çalıştığımız zaman şampiyonluğa ulaşmamız çok daha kolay olacak. Karşılıklı olarak saygı ve sevgi çerçevesinde böyle bir karar aldık ve adil bir anlaşma yaptık, dedi.   Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.