Formula 1 2019 Kural Değişiklikleri

Formula 1 2019 Kural DeğişiklikleriGelecek yıl için birçok farklı Formula 1  kuralının gündeme gelmesi ile beraber bu spor dalını takip eden kişiler de heyecanlanmaya başladı. Komisyon, özellikle aerodinamik alanındaki yeni değişiklikleri bir kural olarak onayladı. Bu değişiklikler içinde son derece önemli olarak kabul edilen yeniliklerin olduğunu görmekteyiz. Formula 1 2019 Kural Değişiklikleri, 2019 yılından itibaren geçerli olacak.

Yakın Takip İçin Kural Değişikliği Yapıldı

Son yıllarda F1 ile alakalı olarak en çok dile getirilen şikayetlerin başında araçların takipleri ve geçişleriydi. Özellikle geçtiğimiz dönem içinde Avustralya Grand Prixi çerçevesinde araç geçişleri, beklenen sayının altında kaldı. Bundan dolayı yarışın heyecanı da azalmış oldu. Bu durumdan memnun olmayan birçok takım ise yakın takibin mümkün olmasını sağlayacak kuralları teklif etti.

Yapılan tekliften sonra bir kural paketi oluşturuldu. Buna göre ön kanat bölümünde yer alan havanın dışarıya çıkması noktasında büyük bir öneme sahip olan kanatçıkların gösterdiği etki azaltılacak. Bunun yanı sıra ön kanat basit bir biçimde dizayn edilecek. Ayrıca ön fren kanalı için de bir kanat düşünülmüyor. DRS ise daha etkin bir hale getirilecek. Böylelikle geniş ve büyük bir arka kanadın araçlara takılması bekleniyor.  Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Formula 1 2019 Kural Değişiklikleri – FIA Kural Değişikliklerini Destekledi

F1 içinde yapılacak olan kural değişikliklerinde farklı kriterler yer alıyor. Oy çokluğu ya da oy birliği gibi bir durum söz konusu değil. F1 yönetiminin yanı sıra Formula’nın her türlü ticari haklarına sahip olan kişiler ile yalnızca 4 takımın onay vermesi, kural değişikliğinin gerçekleşmesini sağlamakta. Buna göre yeni kurallar, 4 takım tarafından onaylandı. 6 takım ise kurallara karşı çıktı. Takımların karşı çıkmasından sonra bir itiraz hakları bulunuyor. Fakat bu itiraz, tamamen basit bir prosedürden ibaret. Formula 1 2019 Kural Değişiklikleri böylelikle 2019 senesindeki yarışlardan itibaren uygulanmaya başlanacak.  Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Gelen haberlere göre çok daha büyük ve kapsamlı yeniliklerin, 2021 yılındaki yarışlar için planlandığı söyleniyor. Buna göre F1 bünyesinde yer alan birçok alt kuruluş, 2021 senesi için şimdiden araştırma ve hazırlıklara başlamış durumda.