Formula 1 2019 Hakkında

formula 1 2019

Formula 1 2019 Hakkında birçok ayrıntı ortaya çıkmaya başladı. Gelecek sezonun programı tam olarak açıklanmasa da, her gün yaşanan yeni gelişmeler, bu organizasyonu takip edenler için birçok bilgiyi de barındırıyor. Buna göre hangi takımların gelecek sezon yarışlarda olacağı, hangi pilotların emekli olarak kariyerlerini noktalayacağı, hangi pistlerin takvime ekleneceği gibi konular, yavaş yavaş netleşiyor. Formula 1 kural değişiklikleri hakkında yazılar da sitemizde bulunmaktadır.

Formula 1 2019 – Türkiye Takvimde Yok

2019 yılı ile alakalı olarak ülkemizden bir haber ile başlayalım. Buna göre Türkiye, bu sene tekrar takvime girmek için büyük bir çaba sarf etmeye başladı. Hatta bu konuda Cumhurbaşkanlığı öncü oldu. F1 yapılan görüşmelerden sonra bunun mümkün olabileceğine herkes kanaat getirdi. Bundan dolayı 2019 yılı içinde bir şehrin takvimden çıkması durumunda, Türkiye’nin alınması güçlü bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.  Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Farklı Kentler Takvimde Olabilir

Bu sene içinde yarışlara ev sahipliği yapan ülkeler içinde Japonya ve Almanya bulunuyor. Ancak bu ülkelerin sözleşmesi bitiyor. Bu yüzde 2019 yılı için geleceklerine henüz karar verilmiş değil. Bunun yerine Miami kentinin, takvim içinde olmasına adeta kesin gözü ile bakılıyor. Hatta kent içindeki pist ile alakalı çalışmalar çok büyük bir hız ile devam ediyor. Caddelerde yapılması planlanan yarışın, büyük bir ilgi göreceği söylenmekte.

Hanoi, bir başka alternatif. Formula 1 2019 hakkında bu kenti de incelemek gerekiyor. İlk defa takvimde yer almak isteyen kent, oldukça modern bir pist inşa etti. Pistin güzel olması ve kaliteli virajlar ile tasarlanması, şehrin takvime girmesini de sağlayacak gibi gözüküyor. Şansı az olan Arjantin Buenos Aires ise opsiyonlar arasında.

Takım ve Pilot Değişiklikleri Merak Ediliyor

2018 sezonu henüz devam ederken, birçok kişi gelecek sezon takımlardan ya da pilotlardan hangilerinin organizasyon içinde olacağını merak ediyor. Son gelen haberlere göre Alonso ve Raikkonen’in emekli olması beklenmekte. Bundan dolayı bu iki pilotu 2019 yılında yarışlarda göremeyeceğiz. Max Verstappen ve Sebastian Vettel ise yarışlarda olacağı kesinleşen isimler. İsmi kesinleşen takımlar ise Ferrari, Toro Rosso, Renault, Sauber, Mc Laren ve Red Bull oldu.