Formula 1 2019 Geçişleri Artırmaya Yönelik Teklifi Kabul Etti

Formula 1 2019 geçişleri artırmaya yönelik teklifi kabul ettiDünyanın en çok ilgi gören motor sporlarından birisi olan Formula 1, her sene güncellenen ve taleplere göre değişen kuralları ile dikkat çekmekte. Buna göre son senelerde araç geçişlerinin çok kısıtlı ve az olması, bu spordaki heyecanı da biraz aşağıya çekmişti. Bundan dolayı Formula 1 2019 geçişleri artırmaya yönelik teklifi kabul etti. Böylelikle araçların geçişinin daha kolay olabilmesi için teklif kabul edildi.  Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Formula 1 2019 Geçişleri Artırmaya Yönelik Teklifi Kabul Etti

Formula 1’in en dikkat çekici özelliklerinden birisi hız ve araçların birbirini geçmesi olarak tanımlanmaktadır. Ancak değiştirilmiş olan kurallar, bunu engelliyordu. Bunun üzerine takımlar bir teklifte bulunarak, geçişlerin daha kolay bir biçimde yapılmasını sağlamak için öneride bulundurlar. Buna göre ön kanat bölümünde yer alan uç plakaları artık değiştirilecek. Böylelikle araçlara monte edilecek olan arka kanatlar da büyümüş olacaktır. Bu şekilde DRS etkisinin de çok güçlü bir hale gelmesi planlanıyor.  Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Teklif içinde ayrıca Bargerboard bölümüne dair ekstra bir paket önerisi de yapıldı. Fakat bu teklif kabul görmedi. Oylamanın yapıldığı tarih ise 30 Nisan oldu. Bu tip öneriler için toplanan kurul, oy birliği ilkesi üzerinden hareket etmiyor. Bundan dolayı 4 takımın evet demesi yeterli oluyor. Bu yeni teklif ile alakalı olarak Williams firmasının büyük bir destek verdiğini söylemek gerekiyor.

Veto Gelebilir

F1 Komisyonu tarafından yapılan oylama sonrasında kabul edilen teklifler, 2019 yılı takvimi için geçerli olacak. Buna göre oylamada evet oyu kullanan takımlar; Williams, Sauber, Force India ve Mercedes oldu. Organizasyonun en güçlü takımlarından birisi olan Ferrari’nin nasıl bir süreç başlatacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Bu oylamada hayır veren takımlar ise Ferrari, Haas, Toro Rossoa, Renault, Red Bull ve McLaren oldu.

Avustralya yarışında atakların çok az olmasından dolayı böyle bir teklif gündeme gelmişti. Geçişlerin daha fazla olmasını isteyen takımlar, bu noktada önerilerini sundular. Oylama ise Bakü’deki yarış sırasında yapıldı. Bunun sonucunda Formula 1 2019 geçişleri artırmaya yönelik teklifi kabul etti.