Formula 1 2019 Ferrari Raikkonnen yerine Leclerc’i Geçirmeye Hazırlanıyor

Formula 1 2019 Ferrari2018 yılında son derece heyecanlı yarışlara sahne olan Formula 1 sonrasında, birçok önemli pilot boşa çıkmış durumda. Bunların arasında Kimi Raikkonen, Daniel Riciardo, Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton bulunuyor. Pilotların hangi takımlar ile anlaşacağı ya da nasıl bir kariyer planlaması yapacakları ile çok merak ediliyor. Geçen sene Ferrari takımı ile yarışlara katılan Raikkonen için de benzer sorular sorulmakta. Ancak gelen haberlere baktığımız zaman Formula 1 2019 Ferrari Raikonnen yerine Leclerc’i Geçirmeye Hazırlanıyor.  Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Formula 1 2019 Ferrari Hakkında Dedikodular Dolaşmaya Devam Ediyor

Formula’nın en iyi pilotlarından birisi olarak kabul edilen Raikkonen, geçen sene Ferrari formasını giymişti. Pilot ile alakalı birçok farklı dedikodu çıkmıştı. Buna göre Finli yarışçının, bir sene daha Ferrari ile yarışlara katılacağı söylenmişti. Ancak son gelen haberlere baktığımız zaman böyle bir durumun olmayacağını söylemek mümkün. Çünkü ünlü pilotun, sezon sonunda aktif pilotluğu bırakacağı ve emekli olacağı neredeyse kesin. Bundan dolayı yerine gelecek olan pilot ile alakalı çeşitli yorumlar şimdiden yapılmaya başlandı. Bu noktada Formula 1 2019 Ferrari Raikonnen yerine Leclerc’i Geçirmeye Hazırlanıyor haberi, gündeme adeta bomba gibi düştü.  Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Normal şartlarda Raikkonen’in kalması sürpriz olacaktı. Ancak onun yerine Lecrerc’in getirilmesi pek de beklenmiyordu. Her zaman çok geniş bir genç sürücü akademisine sahip olan Ferrari, uzun bir süreden beri Lecrerc’i takip ediyordur. Bu sürücünün özellikle antrenmanlarda göstermiş olduğu başarılı performans sonrasında, F1 ile yarışlara katılmasının da önünü açtı.

Diğer Pilotların Tercihleri Merak Ediliyor

Ricciardo’nun nasıl bir tercih yapacağı konusunda ise ortaya atılan birkaç iddia var. Bunlardan birisi pilotun, Red Bull firması ile devam etmek. Bunun yanı sıra pilota, Renault tarafından da yapılan bir teklif söz konusu. Ünlü pilotun nasıl bir karar vereceğini hep beraber göreceğiz. Gelen bir başka haber ise İspanyol pilot Alonso ile alakalı. Çünkü ünlü pilotun da artık emekli olması beklenmekte. Mc Laren’in Lando Norris ile anlaşma yapacağı, bir diğer önemli gelişme olarak kulislerde konuşuluyor.