Formula 1 2019 Değişen Takımlar

Formula 1 2019 Değişen TakımlarFormula 1 2019 Değişen Takımlar konusuna dair birçok haber yapılıyor. Hangi takımların 2019 yılı içinde olacağı ya da olmayacağı çok merak ediliyor. Buna göre gelecek yıl için bir sürpriz beklenmiyor. Formula 1,  2018 senesi içinde yarışan takımların, önümüzdeki yılda da pistte olmaları bekleniyor. Ancak bunun öncesinde bazı takımlarda dikkat çekici değişiklikler söz konusu. Özellikle Redbull, motor ile alakalı olarak almış olduğu kararı geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Redbull Renault Ortaklığı Sona Erdi

12 sene boyunca Renault ile beraber partner olan ve bu takımın motorlarını kullanan Redbull, geçtiğimiz günlerde bu konuya dair çok dikkat çekici bir açıklama yaptı. Buna göre takım, artık Renault ile çalışmama kararı aldı. Bunun yanı sıra takımın yeni partneri ise Honda oldu. Honda motorları ile yarışmaya başlayacak olan Redbull, böylelikle takım ve sürücüler klasmanında çok daha iddialı bir hale gelmek istiyor.   Formula 1 oyun açıklanma tarihi duyurusundan sonra tüm detaylar yavaş yavaş şekillenmektedir.

Formula 1 2019 Değişen Takımlar – Önümüzdeki Yılın Takımları Belli

Geçen sene yapılmış olan sözleşmeye bakıldığı zaman 2019 senesinde yarışacak takımların şu şekilde olduğu görülüyor. Yarışmayı domine eden firmaların başında gelen Ferrari, 2019 yılı içinde takvimde olacak ve pilotları ile mücadele verecek. Buna göre takımın şu an için sadece bir pilotunun kesinlikle yarışacağı açıklandı. Bu isim ise Sebastian Vettel oldu. İkinci pilotun kim olacağı ise henüz bilinmiyor.  Formula 1 2019 hakkında tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Formula 1 2019 Değişen Takımlar ile alakalı tam bir bilgi yokken, Red Bull da önümüzdeki yılın mücadele edecek takımlarından bir diğer. Tek bir pilotun sözleşmesi olduğu için Max Verstappen’i izleyebileceğiz. İkinci pilot ise netlik kazanmadı. Mc Laren firması da 2019 yılı takviminde bulunuyor. Ancak pilot açıklaması henüz yapılmış değil. Bunun yanı sıra Renault, Sauber ve Toro Rosso da, yarışlardaki yerini alacak. 2018 sezonu henüz bitmediği için 2019 yılına dair ayrıntılı açıklamanın da önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Buna göre hangi takımların değişeceğini ve hangi takımların ilk defa bu organizasyon içinde yer alacağınız hep beraber görmüş olacağız. Bunun yanı sıra aynı durum, pilotlar için de geçerli.