Formula 1 2019 Araç Tasarımları Değişiyor

Formula 1 2019 Araç Tasarımları DeğişiyorFormula 1 ile alakalı birçok gelişme yaşanmaya devam ediyor. Yarışları çok daha heyecanlı bir hale getirmek isteyen yönetim, bu noktada farklılıklar peşinde koşuyor. Buna göre Formula 1 2019 Araç Tasarımları Değişiyor haberi, gündem adeta bomba gibi düştür. Tasarımların değiştirilmesinin birçok nedeni mevcut. Ancak önemli olan ise yapılan değişiklik ile yarışların heyecanının artıp artmayacağı. Bu konuda birçok önemli ismin çeşitli şüphelere sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Formula 1 2019 Araç Tasarımları  ile Araç Takibi Daha Kolay Olacak

Nisan ayı içinde, 2019 yılında F1 için uygulanacak olan kurallarda bir takım değişikliklere gidildi. Bu noktada ön kanat bölümünde radikal değişikliklerin yapılması bekleniyor. Böylelikle lastik bölümüne giden hava akımı daha iyi bir biçimde yönetilecek. Böyle bir değişiklik kararının alınmasının temel nedeni ise arkadan gelecek olan aracın, öndeki arabayı çok daha kolay ve iyi bir biçimde takip edilmesini sağlamak. Ancak bu konuda birçok önemli isim şüpheye sahip. Bu konu hakkında Gunter Steiner bir takım açıklamalarda bulundu.

Değişiklikler Faydalı Olacak mı?

F1 motor mühendislerinden birisi olan ve organizasyonun önemli isimlerinden Steiner, yeni değişiklikler ile alakalı olarak birçok açıklama yaptı ve şunları söyledi; aerodinamik konularda gerçekleştirilen araştırmaların süresi son derece kısa. Bir hafta kadar bir araştırma süresi mevcut. Bunun sonunda, değişikliklerin çok iyi olacağı söyleniyor. Ancak iki aylık çalışma sonrasında sonuç farklık gösteriyor. Herkesin odaklandığı temel nokta ise performansı arttırmak. Bana göre bu yanlış. Çünkü her şeyin bir geçiş süresi mevcut ve bu süreye uygun bir biçimde kademeli olarak hareket etmek gerekmekte.

Steiner açıklamalarını şöyle sürdürdü; CFD içinde bir test yapılacak. Özellikle yeni ön kanadın nasıl çalıştığı ve bunun etkisinin ne olacağı merak ediliyor. 2 ya da 3 haftalık bir test süresinden sonra bunun 2019 için ne kadar uygun olup olmadığını göreceğiz. Yeni araçların çok değişik ve farklı olacağını söylemek mümkün. Yapılacak olan yeniliklerin nasıl bir süreci getireceğini merak etmekteyim, dedi. Formula 1 2019 Araç Tasarımları Değişiyor haberi, bu açıklama ile değerlendirilmek zorunda.